Wizytowe fryzury dla włosów krótkich i średnich

Mogłoby się wydawać, że krótkie i średniej długości włosy nie dają zbyt dużego pola do popisu. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele eleganckich i wizytowych fryzur dla pań, które mają krótkie włosy. Może nie da się zrobić z nich koka, aleKrótka fryzura okazyjnaza to można pobawić się nimi na wiele innych sposobów. Jednym z najczęściej spotykanych sposobów na krótkie włosy jest stawianie ich na żelu, piance lub gumie do włosów.

Jeśli lubimy eksperymentować, można stworzyć z krótkich włosów fryzurę asymetryczną: zostawić dłuższy przód, najlepiej grzywkę zaczesaną na jedną stronę, a resztę ściąć na krótko, na kilka centymetrów. Takie uczesanie z pewnością jest nie tylko oryginalne, ale również eleganckie i będzie odpowiednie na wiele okazji, np. na chrzciny lub komunię.

Odpowiedni wybór fryzury wieczorowej dla włosów krótkich i półdługich nie musi być problemem. Jeśli na co dzień nosisz grzecznego pazia, na wieczór zdecyduj się na postrzępione końcówki i pazurki. Taki efekt można uzyskać w bardzo prosty sposób: wystarczy natapirować delikatnie włosy z tyłu, a resztę wystylizować za pomocą odpowiednich kosmetyków, np. wosku lub gumy do włosów. Istnieją także specjalne lakiery do tego typu stylizacji, które utrwalają Krótka fryzura ślubnana długi czas. Wciąż modne jest podwijanie końcówek włosów zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Można w ten sposób uzyskać piękną oraz wytworną fryzurę rodem z lat 70.

Do eleganckich fryzur można także zaliczyć chaotycznie ułożone pasma włosów. Takie uczesanie wygląda najlepiej właśnie na średniej długości włosach.

Jeśli natomiast jesteś zwolenniczką ułożonej i grzecznej fryzury, śmiało możesz zdecydować się na idealnie symetryczną i równe uczesanie z grzywką. Do niezwykle szykownych fryzur należy zaczesanie włosów do tyłu. Pasuje ono właściwie do każdej twarzy i idealnie sprawdza się na wyjątkowe okazje.